| Artikelnummer | N414D4401 |
| EAN | 6096002256280 |
| (koppel)maat | F 3" BSP |
| Barstdruk | 125 bar |
| Buitendiameter | Ø 171 mm |
| Dichting | Viton® FPM/FKM |
| Draadaansluiting | BSP 3" |
| Keurmerk | Voldoet aan de Europese Richtlijn Drukapparatuur (PED) categorie 2 en ATEX, ADR, RID en IMDG |
| Materiaal | RVS |
| Materiaal Technisch | Stainless Steel 1.4408 (AISI 316) |
| Max. werkdruk bij 20°C | 25 bar |
| Met kraag voor klemschaal? | remove |
| Model | Industrial Safety Break Away |
| Model omschrijving | Industrial Version |
| Norm | EN ISO 228 & ISO 9001 DIN |
| Schroefdraadtype | BSP |
| Soort koppeling | Breaking Bolt - Industrial Version |
| Temperatuur bereik | -20° C tot +200° C |
| Toepassing | Typisch voor overdracht tussen schip-en-boorplatform (ship to rig) en schip-naar-schip |
| Bijlage | Datasheet N414D4401 |
De MannTek N414M4401 is een essentieel veiligheidscomponent voor kritische vloeistofoverdracht in veeleisende omgevingen. Deze Safety Breakaway Coupling (SBC), uitgevoerd in de robuuste Marine Version, is specifiek ontworpen om de zwakste schakel in een slang of laadarmsysteem te vormen. Hiermee wordt voorkomen dat kostbare apparatuur beschadigd raakt of dat er gevaarlijke lekkages optreden bij onvoorziene trekbelastingen.
In tegenstelling tot de industriële variant, is de Marine Version van de N414M4401 geoptimaliseerd voor maritieme omstandigheden. De koppeling biedt een verhoogde weerstand tegen torsie en buigbelastingen om ongewenste activering door golfslag of beweging van het schip te voorkomen. Wanneer de trekbelasting echter een vooraf gedefinieerd limiet overschrijdt bijvoorbeeld door het driften van een schip breken de drie externe breekbouten, waarna de koppeling splitst en beide uiteinden direct hermetisch afsluit.
Dankzij de veelzijdige certificeringen is deze koppeling geschikt voor een breed scala aan media, waaronder petroleumproducten, chemicaliën en voedingsmiddelen. Veelvoorkomende toepassingen zijn: